En iyi ücretsiz antivirüs programları ve özellikleri

Görevini Hakkıyla Yerine Getiren Ücretsiz En İyi Antivirüs Programları

Bilgisayar teknolojisi her geçen gün gelişme gösteriyor. Bilgisayarın atası kabul edilen, tarihteki ilk bilgisayara baktığımızda geniş bir oda büyüklüğünde olduğunu görebiliriz. Zaman geçtikçe masa üstüne konulacak kadar küçüldü. Hatta dizimizin üzerine gelecek kadar ve hatta cebimize girecek kadar küçüldü. Bilgisayarların insan hayatını kolaylaştıran zeki makineler olduğunu artık kanıksadık. İnsan beynini andıran bir beyne sahip olması da gerçekten mühendislik harikası. Tıpkı insan beyni tabiri caizse bazen allak bullak olur ya işte bilgisayarların beyni de olabilir. Bilgisayarın beynini bozan, işletimine zarar veren, verimliliğini azaltan programlar vardır: Virüsler. İnsanların hastalanmasına neden olan virüsler gibi bilgisayarı da hasta eden virüsler vardır. Bilgisayar kullanıcılarının korkulu rüyası haline gelen virüsler, antivirüs programlarıyla temizlenebilmektedir. Önemli olan etkin virüse doğru programla karşılık verebilmek. 

Bilgisayarlar için adeta derman olan, kullanıcıların çoğunluğunun memnun kaldığı bazı antivirüs programlarından bahsedelim:

Panda Free Antivirüs 

Kullanıcılarına oldukça basit program sunan Panda programı, Panda şirketi tarafından ücretsiz olarak kullanıcılara sunuyor. USB bağlantılarından bilgisayarlara geçebilecek zararlı yazılımları adeta aşı görevi görerek temizliyor. Bulut teknolojisini kullanarak oldukça hızlı ve detaylı bir temizlik yapıyor.

Avast Free Antivirüs

Virüsleri ve diğer kötü niyetli yazılımları amaçlarına ulaşmadan temizleme potansiyeline sahiptir. Wi-fi ağında güvenli olmayan durumları tespit ederek ağdaki yetkisiz kişileri tespit eder. Avast, kullanıcı parolalarının kasasında kilitli tutulmasına ve tek bir tıkla sitelerde oturum açılmasına olanak sağlar.

HijackThis

Tam bir dedektör ve temizleyici olan bu program, tam bir virüs avcısı. Yolunda gitmeyen bir şey olduğunda, kötü niyetli yazılımlar bilgisayarı ele geçirmişse ve bunu belli etmeden yapıyorsa HijackThis,bu yazılımı bularak temizler. Kötü niyetli yazılımları ortadan kaldırmaz, kullanıcının tespit etmesine ve temizlemesine yardım eder.

Avira Antivirüs 

Sürekli güncellenmesi ve oldukça güçlü olması sayesinde kullanıcılar tarafından çokça tercih edilen virüs programlarından biridir. Kurulumunun ve kullanımının kolaylığı, tarama için birçok şık sunması da programın kullanıcıları bir için avantajdır. Web siteleri ve e-posta kullanımlarında zararlı yazılımları engellemektedir. 

Yayım tarihi
Genel olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir