Ferdi Kaza Sigortası Neden Yaptırılmalı?

Ferdi Kaza Sigortası Neden Yaptırılmalı? Ferdi kaza sigortası kişinin tercihine bağlı olarak yapılan sigorta türüdür. Aynı zamanda en çok tercih edilen ve zorunlu olmayan sigorta türü olarak bilinse de ne kadar gerekli olduğu konusunda henüz bir kanıya ulaşılamamıştır. Ferdi kaza sigortası hem zorunlu değildir hem de kişi bireysel olarak yaptırabileceği gibi herhangi bir sigorta kurumu aracılığı ile de yaptırabilir.


Bireysel olarak hem kendi can güvenliğini sağlamak hem de sevdiklerini güvenceye almak için kişiler ferdi kaza sigortası yaptırabilirler.  Büyük şirketler ise çalışanlarını güvence altına almak için ferdi kaza sigortası yaptırabilirler. Bu durum tamamen kişilerin ve iş yerlerindeki yöneticilerin tercihine kalmış bir durumdur. Ancak ferdi kaza sigortasının olması güvenlik amaçlı yararlı olacağı için yaptırmak da fayda bulunuyor.

Ferdi Kaza Sigortası Nedir?

Ferdi kaza sigortası nedir neden yaptırılmalı? Diye düşünecek olursak kişisel olarak sürücülerin olası trafik kazalarına karşı yapmış oldukları sağlık güvencesidir. Bu sigorta türü zorunlu değildir ancak araçta yer alan kişilerde olası bir kaza sonucu oluşan sağlık sorunları için sigorta sağlanmasıdır.

Ferdi kaza sigortası sadece sürücü için değil aynı zamanda araçta bulunan sevdikleri için de geçerli olacaktır. Bunun dışında birçok iş yerlerinde iş kazaları meydana geliyor. Tüm bu kazalar için sağlanan sigorta da ferdi kaza sigortası olsak bilinir. He eşi yeri tarafından yaptırılması zorunlu olmayan ferdi kaza sigortasını yaptırmak büyük fayda sağlayacaktır.

Ferdi Kaza Sigortası Ne İşe Yarar?

Ferdi Kaza Sigortası Ne İşe Yarar?

Trafik kazaları çok rastlanan ve can kaybı tehlikesi yaratan bir durumdur. Kaza sonucunda telafisi olmayan maddi ve manevi zararlar meydana gelebilir. Üstelik kişilerin can kaybı, yaralanma ya da fiziksel başka riskler meydana gelme olasılığı yüksektir. Ferdi kaza sigortası ne işe yarar diye dilinecek olursak da tam olarak bu noktada devreye gidiyor.

 Ferdi kaza sigortası olası bir kaza sonucunda aracın sürücüsü ve araçta yer aşan diğer kişilerin can güvenliğini sağlar. Bu sigorta sayesinde olası bi kaza sonucunda meydana gelen yaralanmalar ve sakatlanmalar sonucunda sigorta devreye girerek tüm gişeleri karşılar. Ferdi kaza sigortası yaptırmak zorunlu olmasa da kişilerin can güvenliği için büyük önem taşır ve yaptırılması faydalı olacaktır.

Ferdi Kaza Sigortası Nasıl Yapılır?

Ferdi Kaza Sigortası Nasıl Yapılır?

Ferdi kazası hem bireysel olarak hem de iş yeri olarak yapılabilen sigorta türüdür. Ancak zorunlu olmadığı için herkes tarafından tercih edilmiyor. Oysaki ferdi kaza sigortası büyük önem taşıyan bir sigorta türüdür. Ferdi kaza sigortası yaptırmak isteyen kişilerin ya da iş yeri sahiplerinin bu sigorta imkanını sunan sigorta şirketleri ile görüşmeleri gerekiyor. Her sigorta şirketine bağlı olarak ferdi kaza sigortası ücretleri de değişiklik gösteriyor. Buna bağlı olarak sigorta şirketlerinin sunmuş oldukları poliçeler de değişiklik gösterebiliyor.

Ferdi Kaza Sigortası Yaptırmanın Avantajları

Ferdi kaza sigortası avantajları kişiler ve iş yerleri için büyük önem taşıyor. Herhangi bir olası kaza meydana gelmesi durumunda ferdi kaza sigortası olan kişiler için sigorta sağlanıyor. Ancak kaza sonucunda ölüm meydana gelirse sigorta şirketleri kişinin yakınlarına maddi tazminat ödemesi yapıyorlar.

Araç sürücüleri dışında iş kazası tehlikesinin yüksek olduğu iş yerlerinde de ferdi kaza sigortası yaptırmak büyük önem kazanıyor. Zorunlu sağlık sigortası iş yerinde meydana gelen kazalarda bütün durumları kapsamadığı için ferdi kaza sigortası daha çok önem taşır. Ferdi kaza sigortası kişilerin iş sırasında başına gelebilecek kazalar da özel bir güvence sağlıyor ve her durumu kapsıyor.

Kaynak : https://www.sigortasss.com/ferdi-kaza-sigortasi-neden-yaptirilmali/

Yayım tarihi
Genel olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir